Pierwszy zakład kaletniczy w Szczecinie

Korzenie naszej firmy sięgają roku 1962, kiedy Antonii Kucharski założył pierwszy w Szczecinie zakład kaletniczy.
Już wtedy wyroby sprzedawane przez naszego ojca zyskały szerokie grono zadowolonych klientów, którzy zostali z nami
na wiele lat, a nawet pokoleń.

 

Na przestrzeni lat, Antonii Kucharski kształtował młode pokolenia
w zakresie kaletnictwa lekkiego i ciężkiego, za co został odznaczony srebrną i złotą odznaką za wychowanie i wykształcenie profesjonalnych pracowników. Umiejętności i profesjonalizm zostały docenione poprzez przyznanie prestiżowej nagrody Złotego Gryfa.

Jego talent był wielokrotnie dostrzegany przez media które chętnie odwiedzały pracownie, aby przeprowadzić wywiad. Zarówno prasa, jak radio, czy telewizja doceniały kunszt naszego ojca. Mimo ogromnego sukcesu Antonii Kucharski pozostał wierny swoim ideałom stawiając
na pierwszym miejscu człowieka. W pracowni, przy ul. Krzywoustego 8, każdy klient mógł poczuć się jak prawdziwy przyjaciel tego miejsca i uzyskać nie tylko piękny i solidny wyrób, ale również dobre słowo i serdeczny uśmiech.

 

Ponadczasowa jakość, wyjątkowy kunszt

Pasja ojca okazała się być tak silna, że zakiełkowała nie tylko w jego braciach którzy w różnych rejonach Polski propagowali wysoką jakość wykonywanych usług oraz oryginalne wzornictwo, ale przede wszystkim w małym Stefanie, który już jako małe dziecko chętnie przesiadywał w pracowni ojca i początkowo poprzez zabawę, później z potrzeby serca zgłębiał tajniki rzemiosła. Wiedza, pasja i przede wszystkim doświadczenie zbierane od najmłodszych lat, zaowocowało utrzymaniem tradycji rodzinnych i kontynuacją dzieła życia Antoniego Kucharskiego.