Kaletnictwo zawód z tradycją

Kaletnictwo to zawód z historią oraz sztuka i kunszt, pielęgnowany przez mistrzów wieloletnią tradycją i praktyką. Podstawowy zakres prac i produkcji kaletniczej to wyrób i naprawa przedmiotów użytkowych oraz galanterii wykonanej ze skóry i materiałów zastępczych np. torebek, teczek, portfeli, portmonetek, toreb, plecaków, etui, drobnych pokrowców, pasków, parasoli, itd.

Kaletnictwo niestety, jako jedno z wielu rzemiosł, trafia na dzisiejsze listy „zawodów ginących”, wypierane coraz częściej przez tańszą, masową produkcję z dalekiego wschodu.

Nasz zakład dba o to, by z należytą dbałością oddawać w ręce swoich klientów produkty wytrzymałe, posiadający unikalny charakter, możliwy do wypracowania tylko w ludzkich rękach. 

Dla nas kaletnik to rzemieślnik wykonujący i reperujący wyroby drobnej galanterii skórzanej. Praca ta ma u podstaw indywidualne podejście do klienta i doświadczenie przekazywane przez mistrzów, pielęgnowane nie tylko w gronie zawodowym, ale jak i u nas – przekazywane także z ojca na syna.